Ιστορική Στιγμή στο ΝΒΑ με Πατέρα και Υιό σε Ματς Λέικερς και Σανς
Ο γιος του ΛεΜπρόν Τζέιμς, Μπρόνι, έκανε το ντεμπούτο του μαζί με τον πατέρα του στην preseason αναμέτρηση των Λος Άντζελες Λέικερς εναντίον των Φοίνιξ Σανς στο Παλμ Ντέζερτ της Καλιφόρνια. Είναι η πρώτη φορά που πατέρας και γιος αγωνίζονται ταυτόχρονα στην ίδια ομάδα στην ιστορία του ΝΒΑ.

Ο Μπρόνι Τζέιμς εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο στην δεύτερη περίοδο, ενώ ο ΛεΜπρόν, που ετοιμάζεται για την 22η σεζόν του στο ΝΒΑ, αποθεώθηκε από τους φιλάθλους του Acrisure Arena. Στα πρώτα του λεπτά, ο νεαρός Τζέιμς έκανε δύο λάθη και είδε τον πατέρα του να τον προσπαθεί να τον βοηθήσει με σκριν για σουτ, αλλά τελικά δεν κατάφερε να ευστοχήσει. Στη συνέχεια, αποδείχθηκε άτυχος και στη δεύτερη προσπάθεια του, το τρίποντο.

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς ολοκλήρωσε τον αγώνα με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 16 λεπτά συμμετοχής. Αντίθετα, ο Μπρόνι έμεινε χωρίς πόντους σε 13 λεπτά, με 2 ριμπάουντ και 4 λάθη, και η ομάδα του ηττήθηκε τελικά με σκορ 118-114.

Πηγή: kathimerini.gr